Velikonoční kraslice

02.04.2016 16:47

Velikonocemi každoročně ožívá mystérium znovuzrozeného života. Jsou největšími svátky křesťanů, spjatými s památkou smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista.

K Velikonocům se váží naděje věřících všech konfesí na duchovní obnovu života. Pro mnohého člověka zůstává smysl svátků jara s velikonočním tajemstvím skryt anebo stojí ve stínu Vánoc, které dnes znamenají dominantu roku. Snad je to tím, že se část lidské společnosti po mnoho generací odklání od hledání duchovních hodnot a směřují jinými cestami. Sekularizace více zasáhla Vánoce než Velikonoce, které slaví většinou věřící.

Věřící slaví Velikonoce jako svátky vykoupení, svátky naděje, znovuzrozené v dramatu Kristova kříže. Velikonoční slavností Zmrtvýchvstání Páně každoročně vrcholí liturgický rok křesťanů. Současně je to období, v němž se koncentroval duchovní základ lidové kultury. Pojetí Velikonoc se podle místa, prostřední a času různí. Jedno Velikonoční téma spojuje však všechny: „Vajíčko ti dávám, věrná ti ostávám“.

Právě v tomto duchu si Velikonoční svátky každoročně připomíná i naše škola a to ve formě soutěže pod názvem Velikonoční kraslice, kterou naše škola pořádá již osmnáctým rokem. Do soutěže se zapojili jak jednotlivci tak i celé třídní kolektivy. Výsledky soutěže jsou následující:

Třídy:

1. 6. třída

2. 7. třída

3. 8. třída

4. 9. třída

Pořadí jednotlivců v kategorii Vajíčka:

1. místo: Šilpochová Daniela - 8. ročník; Černovský Filip - 7. ročník; Červenková Karolína - 8. ročník

2. místo: Vinšová Michaela - 9. ročník; Sýkorová Lucie - 6. ročník

3. místo: Pannach Jiří - 7. třída; Žour Jaroslav - 6. třída

Pořadí jednotlivců v kategorii Aranžmá:

1. místo: Janovská Tereza - 6. třída

2. místo: Janovská Kateřina - 9. třída; Sudíková Lucie - 6. třída

3. místo: Krejčí Adam - 8. třída; Hnízdil Daniel - 6. třída

Zvláštní ocenění zíkala Michaela Pešková za bohaté doplnění výstavky velikonočních prací. Další ocenění získali:

Pannachová Karolína - 9. třída; Barchánek Šimon - 7. třída; Vinš Lukáš - 6. třída; Hanzlík Roman - 6. třída.

Všem zúčastněným žákům velice děkujeme za nádherné výrobky, ochotu a chuť se zúčastnit soutěže a obohatit tímto národní tradici. Fotografie z výstavky naleznete v rubrice Fotogalerie.

 

Zpět

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Econet