Vánoční Praha a muzeum čokolády

02.01.2017 14:32

Největší vánoční trhy v České republice mohli zájemci letos už po třinácté navštívit na Staroměstském a Václavském náměsí. Tradice, vánoční atmosféra, bohatý vánoční program a dobré jídlo si měli možnost vychutnat i žáci naší školy pod vedením pedagogických pracovníků dne 19.12.2016.

Pražské vánoční trhy patří mezi nevyhlášenější v Evropě. Staroměstké a Havelské náměstí na Starém Městě, Václavské náměstí a náměstí Republiky, Tylovo náměstí, náměstí Mírua Výstaviště Holešovice - to jsou místa, kde Praha slaví advent a Vánoce. Pražané a návštěvníci metropole mohou navštívit adventní vesničku s typickými domky s červenými střechami, kde lze zakoupit vánoční dekorace, drobné dárky i občerstvení. Hosty trh čekají svátečně vezdobená pražská centrální náměstí, která dýchají vánoční atmosféru. Náměstí zdoví tradiční barvy - zelená, bílá, zlatá a červená. Tématem letošní výzdoby byl návrat ke kořenům českých lidových tradic. Trhy se rozmístěním prodejních domků na Staroměstském náměstí vrací k původnímu tvaru hvězdy. Při příležitosti návštěvy pražských vánočních trhů žáci rovněž navštívili muzeum čokolády.

Choco - Story v Praze

Muzeum čokolády Choco - Story je v Praze od roku 2008. Patří do rodiny muezí s pobočkami v Belgii, Francii a Mexiku. Svojí unikátní soukromou sbírkou je naprosto jedinečné a nemá v České republice obdoby. Žáci měli možnost strávit čas v expozici, kde se dozvěděli především o historii kakaa a čokolády, o kakaovníkua jeho pěstování a cestě kakaa do Evropy. Během prohlídky mohli ochutnávat výborné čokolády, dále pak měli možnost na vlastní oči vidět, jak vznikají pravé belgické pralinky a rovněž je ochutnat. Závěrem mohli shlédnout krátký film. Muzeum rovněž nabízí možnost prohlédnout si historické obaly a porcelám, čokoládové fontány a jiné zajímavé atrakce.

Fotografie z exkurze si můžete prohlédnout v rubrice Fotogalerie - Vánoční Praha 2016/17.

 

 

 

 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Econet