Plzeňský pivovar - exkurze

13.10.2016 12:23

Dne 11.10.2016 žáci naší školy navšívili v rámci exkurze a výuky předmětů zeměpis, dějepis a chemie Plzeňský pivovar. Možná není na škodu pár slov o jeho vzniku a produkci:

"Na začátku bylo pivo. Unikátní spodně kvašený světlý ležák zrozený z umu a odvahy vydat se novou, neprobádanou cestou. Dal název dnes nejprodávanějšímu typu piva na světě (Pils, Pilsner). Svou jedinečnost a výsadní postavení si ale uchoval dodnes. Celý svět ho zná pod jménem Pilsner Urquell.V průběhu času obohatily nabídku Plzeňského Prazdroje i další značky skvělých piv jako Gambrinus, Radegast, Velkopopovický Kozel nebo Primus a Klasik. Nejrozšířenějším českým nealkoholickým pivem se stal Birell, který doplňují i jeho ochucené varianty. Pivní kategorii uzavírají pivní speciály značky Master. Zárukou kvality jsou kromě pečlivého výběru surovin především léty prověřená receptura a po generace předávané umění sládků. Dalšími alkoholickými nápoji Plzeňského Prazdroje jsou oblíbené cidery Kingswood a perlivé nápoje Frisco. Piva a nápoje z pivovarů Plzeňského Prazdroje se v současnosti vyvážejí do více než 50 zemí světa."  

Podrobné informace můžete získat na stránkách: www.prazdroj.cz. Fotografie z exkurze si můžete prohlédnout v rubrice Fotogalerie - Plzeňský pivovar. 

 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Econet